Forum Podlaski Klub Mercedes Benz Strona Główna

Podlaski Klub Mercedes Benz

 

Lakierowanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Podlaski Klub Mercedes Benz Strona Główna -> Potrzebuje pomocy . . .
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamil w124




Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw 18:49, 14 Sie 2014    Temat postu: Lakierowanie

Jako, że są wakacje zabrałem się za kapitalny remont blacharsko/lakierniczy mojego mietka. W końcu nadszedł wyczekiwany moment - lakierowanie. I tu pytanie czy jest na forum człowiek który ma w tym temacie doświadczenie. Do malowania dysponuję sprężarką 150l+odwadniacz i mały filterek na wężu oraz gruby przewód doprowadzający powietrze do pistoletu. Garaż jest w miare możliwości ogarnięty. wszystko wychodzi pięknie oprócz tego, że na lakierze zostają jakieś paprochy gródki itp. Co to jest ? O co chodzi ? wszystko jest czyste odtłuszczone farbe wlewam przez filtr

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
oldboy_001




Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw 22:28, 25 Wrz 2014    Temat postu:

Problem jest prosty do rozwiązania. Trzeba wypolerować lakier. Bierzemy papier wodny o gradacji chyba z 1200 i przecieramy lakier do uzyskania gładkiej równomiernie przeszlifowanej powierzchni. Następnie polerka z gąbką i pasta "g3" chyba tak się nazywała i zaczynamy polerować do uzyskania wysokiego połysku. Potem trzeba zmienić gąbkę i polerujemy pastą o mniejszej gradacji 3M takie produkuje. I po tym zabiegu cieszymy się lakierem bez skaz.
Kiedyś troche pomagałem dla kolegi który jest lakiernikiem ale po paru latach zapomniałem jak to wszystko dokładnie szło, choć myślę że dość dobrze Ci opisałem:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
szfagier




Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 0:11, 12 Lip 2015    Temat postu:

Hejka Smile Ja w sprawie lakierowania Smile Czy zna ktoś z Was serwis lakierniczy z Białegostoku z własną komorę lakierniczą?

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez szfagier dnia Wto 22:51, 28 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miras 285




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob 20:02, 05 Wrz 2015    Temat postu:

Komora, nie komora - liczą się umiejetności lekiernika. Mi chłopek pomalował auto w "stodole" i znajomy lakiernik powiedział że jest zajebiście i nie zawsze w komorze tak wychodzi.
więc warto poszukać kogoś kto umie to robić , a nie tego , który ma komorę.
Odpowiadając na Twoje pytanie nie , nie znam tego warsztatu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
szfagier




Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:53, 28 Sie 2018    Temat postu:

Jasne, rozumiem. Co do mojego pytania to już nieaktualne. Znalazłem dobry serwis z własną komorą lakierniczą - gdyby ktoś potrzebował to jest kontakt na stronie [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Podlaski Klub Mercedes Benz Strona Główna -> Potrzebuje pomocy . . . Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin